İçindekiler

Kurumsal SEO Nedir, Kurumsal SEO Uzmanı Ne Yapar?

Kurumsal SEO günümüzde aktif olarak hizmet veren yerel ve global firmaları, globale açılmak isteyen firmaları, kurumsallaşma aşamasında olan firmaları ilgilendirmektedir. Günümüzde firmalar sadece kurumlarının tasarımları ile değil aynı zamanda web siteleri ile de oldukça kurumsal olabilirler. Öyle ki internet dünyasının gelişmesiyle birlikte günümüz insanları hizmet aldıkları işletmeleri ziyaret etmemekte işlerini web siteler aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu şekilde hizmet veren web sitelerinin sayıları artarken fiziki şubelerin sayısı da bu paralelde azalmaktadır. Sizlerde kurumsal SEO hizmeti hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına bu içerikten kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. SEO hizmeti başlı başlına tecrübe gerektiren bir iş kolu olduğu için bu iş kolunda İzmir SEO ajansını gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

Kurumsal SEO Hizmeti Nedir?

Kurumsal SEO Hizmeti Nedir veya Kurumsal SEO Nedir? Rakipler daha hızlı hareket edip onları geride bıraktıkça, birçok işletme şimdiden bu soruyu araştırıyor. Arama motoru sıralamalarındaki düşüş veya daha da önemlisi SEO optimizasyonu yapılmaması nedeniyle reklam maliyetlerinin artması yöneticilerin dikkatini çekmeye başladı.

Kurumsal SEO hizmetleri; Tüm arama motorlarının kullandığı en önemli arama terimleri, web sitenizde kullanılan kelimeler ve kelime dizini ile SEO iyi bir kodlama sistemi, iyileştirme ve optimizasyon ile iyi yapılandırılmıştır. Dolayısıyla, ürününüz veya hizmetiniz ne olursa olsun, web sitenizin yazım hataları, web sitesi mimarisi ve URL yapısı ve SEO için optimize edilmemiş bir web sitesi, ürün ve hizmetlerinizin kullanılabilirliğini sınırlayabilir. Kurumsal işletme için optimize edilmemiş bir web sitesi için, arama motorları web sitenize asla SEO analizi yapmaz. Üstelik web siteniz açılırsa veya yayınlanırsa, kurallara ve güncel arama trendlerine uyduğunuzda birçok sorun fiilen ortaya çıkacaktır.  Sitenizin SEO yapısı kurulduktan sonra sitenize gelen zararlı linklerin negatif SEO tespiti anlaşmanın kalıcı olmasını sağlar. SEO araştırmasında iş yaptığınız sektör, rakipleriniz ve web siteniz detaylı bir şekilde incelenir ve bu kriterler baz alınarak gerekli iyileştirmeler yapılır.

Bu nedenle, web sitesi yazılımınızın, web sitenizi arama motorlarına daha etkili bir şekilde tanıtacak şekilde yapılandırılması gerekir. SEO veya arama motoru optimizasyonu aşamasında web sitenizi, ürünlerinizi ve rakiplerinizi dikkatlice incelemek ve bu detaylardan yola çıkarak bir iş planı geliştirmek gerekir. İzmir kurumsal SEO ajansı vermiş olduğu tüm hizmetlerde markanızı odak noktaya alacak ve bu odak noktaya göre bir strateji belirleyecektir.

Kurumsal SEO Uzmanı Ne Yapar?

SEO, web sitenizi Google gibi arama motorlarında üst sıralara taşıyarak web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olabilir. SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir ve bir siteyi veya sayfayı optimize ederek site trafiğini ve görünürlüğünü artırma sürecidir. Arama motorlarında görünürlük, markanın işi ve müşteri çekiciliği ile doğrudan ilişkilidir. Yani, Google gibi bir arama motorunda belirli bir ürün veya hizmeti arayan biri, aradığı konuyla doğrudan ilgili gördüğü siteleri ziyaret eder.

SEO uzmanları, olumlu kullanıcı deneyimini ve web sitesi trafiğini artırmak için çalışır. İyi bir hizmet verebilmek için size destek veren ajansın içerik konusunda uzman olması gerekir. SEO’da en önemli konulardan biri web sitenizi ve içeriğinizi amacına göre analiz etmek ve geliştirmektir. Başka bir deyişle, SEO uzmanları dijital pazarlama uzmanları gibi hareket eder. İzmir SEO Uzmanı olarak görev yapan kişiler web sitenize girilecek olan tüm içerikleri kurgular ve bu kurguya göre hareket etmektedir. Bir dijital pazarlama uzmanı çalıştığı şirketin işlerini doğrudan arttırdığı gibi İzmir Kurumsal SEO uzmanı da vermiş olduğu hizmetlerde ilgili firmanın marka bilinirliğini, satışlarını gözle görülür derecede arttıracaktır.

Kurumsal SEO Hizmeti Ne İşe Yarar?

Normal bir SEO uzmanı ile kurumsal SEO uzmanı arasında elbette fark bulunmaktadır. Kurumsal SEO uzmanlarının hitap ettikleri kitle ve verdikleri hizmet arasında da her ne kadar aynı alanda olsalar bile farklılıklar bulunmaktadır. Öncelikle kurumsal SEO hizmetinden önce Kurumsal bir firmadan SEO hizmeti almanızın neden önemli olduğuna değinmek gerekir. Kurumsal bir firmada hizmet aldığınız süre boyunca aklınıza takılan her türlü soruları kolay bir şekilde sorabilirsiniz. Siteniz ile alakalı bir sorun olduğunda görevli teknik ekip incelemesiyle birlikte çok detaylı ve doğrulayıcı bir sonuç alabilirsiniz. Hizmeti veren kişiler işletmenizin tüm ihtiyaçlarını bildiği için kurumsallaşma adına kitlenize ne tür bilgiler vermeniz gerektiğini bilecektir.

Kurumsal hizmet alan firmalar popüler arama motorlarında görünürlüklerini arttırarak marka bilinirliğini de paralel olarak arttırmaktadır. Bu sayede sektörde var olan potansiyel iş hacimleri genişlemekte ve işlerinin tamamını kurumsal düzeyde arttırmaktadır. Kurumsal SEO hizmetinin sunmuş olduğu avantajlar aşağıda listelenmiştir.

 • Hizmet/Ürün satış oranlarında artış yaşanır,
 • İşletme marka bilinirliğinde artış yaşanır,
 • Dijital alanlarda işletmenin girdiği rekabet gücünde artış yaşanır,
 • Ücretli reklam, Google Adwords maliyetleriniz azalır,

Kurumsal düzeyde hizmet veren SEO firmaları aşağıda listelenmiş olan süreçleri müşterileri için araştırmakta ve gerçekleştirmektedir.

 • Firma web sitesi incelenir, eksik görülen kısımlar analiz edilerek iş akış planı oluşturulur.
 • İncelemede ortaya çıkan Site içi ve dışı hatalar raporlanarak müşteri ile paylaşılır.
 • Site içi tespit edilen hatalar çözüme kavuşturulur,
 • Site dışı domain durumu hakkında ön inceleme yapılır ve dış SEO süreçleri kurgulanır,
 • Firmayı tanıtıcı link alımları gerçekleştirilerek domain değeri arttırılır,
 • Yapılan işlemler ve analizler her ay müşteri ile birlikte paylaşılır

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web sitenize gelen organik trafiğin değerini artırmada dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biri olan SEO kavramını anlamakta fayda var. Bu nedenle site içi SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken unsurlar genel olarak şu şekildedir:

 • Başlık etiketlerinde anahtar kelime kullanımı,
 • Etiketlerde anahtar kelime kullanımını tanımlayın,
 • Anahtar kelimelerin içerikte dengeli dağılımı,
 • İçerik uzunluğuna dikkat edin,
 • İçeriğin çoğaltılması yasaktır,
 • İçeriğinizin resim alt açıklamasına anahtar kelimeler ekleyin

Tüm bu site içi SEO faktörlerini göz önünde bulundurarak oluşturulacak içerikte çok iyi bir SEO kurgusuna sahip olmak mümkündür. Özellikle dahili SEO kapsamında tüm bu süreçlerin eksiksiz ve eksiksiz olarak yürütülmesi ilgili web sitesinin değerini artıracak, web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayacak ve bu sayede organik trafik sağlanmasını kolaylaştıracaktır.

Kurumsal SEO’nun Farkı Nedir?

Kurumsal SEO hizmetinin diğer hizmetlerden bilinen en önemli farklı yapılan işlemlerin standart SEO süreçleri olarak değil gözle görülür derecede sistemli ve sıralı olarak yapılmasıdır. Örnek olarak kurumsal SEO hizmetlerinde belirli bir iş akış planı olduğu için bir site üzerinde yapılacak olan tüm işlemler önceden bellidir. Kontrol listeleri ile belirli periyotlarla bu eksiklikler analiz edilir ve SEO uzmanı tarafından analiz edilmektedir. Sizlerde işletsmeniz web sitesi için İzmir SEO firması arıyorsanız bizlere iletişim adreslerimiz üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz web sitenizi kurumsal düzeyde inceleyecek ve sizlere gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

Tüm iş süreçlerinde hassas olan ekibimiz sayesinde en kısa sürede en ön sıralarda yer alabilirsiniz.